ОШ "Никола Тесла", Винча

Огласна табла

За осмаке

COVID - 19 едукативни материјал

Велика набавка књига за школску библиотеку

Ове године библиотека је обогатила свој књижни фонд за пар хиљада књига. Наиме, у септембру директор школе, Драгољуб Гачић, предложио је библиотекарима да направе план набавке на основу процене о потребама ученика за обавезном лектиром. Наручено је по педесет комплета лектира и посебних наслова који се користе као изборна лектира. Након ове набавке, Министарство просвете је финансирало пројекат набавке књига школским библиотекама, па смо наручили значајне енциклопедије луксузно израђене, које ће ученици и наставници читати у читаоници библиотеке. Затим, лектире и књиге за које су ученици заинтересовани и које су до сада тражили од библиотекара. Библиотека је добила књиге од колега, донатора, кулутурних установа, детаљније информације о томе биће у завршном извештају библиотеке на крају школске године. Б. А.