ОШ "Никола Тесла", Винча

COVID - 19 едукативни материјал

Ритопек

Подручна школа у Ритопеку – руководилац смене Мица Баштовановић

Ученици млађих разреда похађају школу свакога дана и часови трају 30 минута. Деле се у две групе. Старији разреди долазе сваког другог дана у школу. Према прописаним мерама и Одлуком Владе Србије ученици старијих разреда похађају он - лајн наставу.

У Ритопеку школа ради у две смене, њу похађају деца из Ритопека од првог до осмог разреда. Школа има четири учионице, информатички кабинет, зборницу, сепаре за теткице и холове. Школа има библиотечки фонд, али нема простор за бибилиотеку, већ су књиге смештене у ормаре који се налазе у ходнику. У једној просторији је одељење Предшколске установе ,,Лане“.

Наставници разредне наставе:

1/11 – Весна Путниковић

2/11 –

3/11 – Мица Баштовановић

4/11 –

Предметни наставници:

• Сања Бублић (српски језик)
  • Сузана Ристић (математика)
  • Марија Ристић Животић (енглески језик)
  • Марина Лукић Марјановић (француски језик)
  • Сандра Бабић (биологија)
  •  (енглески језик)
  • Михаило Миловановић(физичко и здравствено васпитање)
  • Дражена Трајковић (ликовна култура)
  • Стела Бошњак (историја)
  • Дивна Баштовановић (географија)
  • Сузана Ристић (физика)
  • Ивана Раичевић (хемија)
  • Жарко Станковић ( техника и технологија)
  • Невена Ђукановић (музичка култура)
  • Милош Маринковић (верска настава)

У Ритопеку раде две теткице: Драгана Дамњановић и Лепосава Николић, које дочекују наставнике и госте школе кафом или чајем, библиотекар Бранка Алимпијевић.

У школи успешно функционише рецитаторска секција коју води Дубравка Плавшић, ликовна коју води Весна Путниковић, музичка коју води Мица Баштовановић, литерарно-новинарску Душица Шушић. И у оквиру старијих разреда одржавају се секције, додатне и допунске активности. Ова школа је специфична по срдачној, топлој и домаћинској атмосфери. Наставници међу собом добро сарађују. Одлична организација, дисциплина, радни ентузијазам, присан однос однос међу колегама и према ученицима, чине ову школу малом оазом у срцу Ритопека. Људи који раде у школи су изнад свега гостопримљиви и сарадљиви, стручни и организовани, а резултат тога су постигнућа ученика, добра дисциплина, пријатна и подстицајна атмосфера за учење и рад.

Aктивности у Ритопеку:

• Обележавање Дечје недеље у Ритопеку од 5. до 11. октобра. Теме и радионице: Подршка породици, Традиционалне играчке (радионица), Моја породица (панои), Ревија јесењих маски и изложба традиционалних играчака, Спортски дан.
  • Посете Југословенском драмском позоришту: Покојник и Отело ( Дејан Јабучанин, Катарина Ђокић) - новембар, децембар 2015..
  • Новогодишња представа: 2. 12. Посета Кофер театра: Чаролија на крају представе
  • Новогодишња представа: 28. 12. 2015. Новогодишњи програм у Пионирском граду
  • Позоришна адаптација бајке Трнова Ружица – Мица Баштовановић, Бранка Алимпијевић-јануар 2016.
  • Духовна академија поводом Светог Саве – Катарина Ђурић, Бранка Алимпијевић; учитељи млађих разреда – јануар 2016.