2088094

Прослава Дана школе

Наша школа је и ове године прославила Дан школе свечано и радосно.

Приредба коју су ученици и наставници дуго и стрпљиво спремали, почела је нешто после једанаест часова.

Гостима се прво обратио директор школе господин  Драгољуб Гачић,потом председник Општине господин Драгољуб Симоновић.

Директор школе је рекао да је ово прилика да се сви окупимо на једном месту:ученици, наставници, пензионери, пријатељи школе, општинско руководство, гости из министарства и да сви скупа доживимо лепоту овог тренутка посвећеном светски познатом научнику Николи Тесли, чије име носи наша школа.

Председник општине је указао на посвећеност Општине школама и најавио изградњу школе у Лештану.

DSCN5458DSCN5459

Приредба је почела нестварно и дечије лепим аранжманом Бајагине песме Добро јутро, коју је  изводио хор Теслићи, уз клавирску пратњу учитеља Ивана Топаловића; затим сплетом народних песама на различитим језицима који је припремила професорка музичке културе Ружица Миљковић ;потом, љупка дечија представа коју је осмислила учитељица Татјана Максимовић;музички комади школског оркестра  који води НевенаЂукановић.

У наставку смо могли видети и чути колажно и интердисциплинарно урађен текст о Николи Тесли, у коме је приказана научна и мистична димензија његовог бића, а који је са својим ученицима реализовала професрка српског језика Наташа Миодраговић.

У одабиру песама и текстова и њиховој интерпретацији осетила се велика стваралачка снага која уједињује и окупља.

У декору свечане сале, коју су ученици уз подршку професорке ликовне културе Дражене Трајковић осликали, завршила се једночасовна прирердба, која је на уметнички начин изнедрила још један поглед на личност Николе Тесле и његов научни рад.

Поносни смо као народ на достигнућа нашег великог научника, а име школе нас обавезује на даље плодно стваралаштво, квалитетан рад и висока постигнућа.

DSCN5471DSCN5472DSCN5474DSCN5477DSCN5479

И ове године директор школе је поделио поклоне  пензионерима и пријатељима школе, а сви гости су добили нови примерак Винчанског писма, на коме су вредно радили ученици, наставници са уредником листа Марином Попађиноски и техничком уредником Томиславом Теофиловићем.

Б. А.