1962158

Шта може да изађе добро?

Размишљања ученика:

Шта може, по твом мишљењу, да изађе добро из ове ситуације, за тебе или све нас?

(* Мисли се на кризу изазвану вирусом COVID 19;

* Размишљања су одговор на питање из упитника за ученике наше школе „Како проводим своје време и како се осећам у кризи„

аутор Мирјана Стаменковић, психолог)

У истраживању је учествовало 192 ученика од 4. до 8. разреда .

НИШТА                                                                                                          21 ученик

Не знам                                                                                                          18 ученика

Брига о здрављу, бити опрезнији , да останемо живи и здрави                18 ученика

Добро је то што сви проводе време са најмилијима, својом породицом   17 ученика

Да седимо кући и пратимо савете и тако спречимо ширење заразе         11   ученика

Људи ће научити да буду савеснији и да чине добре ствари и за друге људе и тако покажу емпатију        7 ученика

Да постанемо бољи људи и да се ово никад ником не деси                       5   ученика

Да будем савестан и дисциплинован и да слушам кога треба и поштујемо правила                4 ученика

Да људи доста воде личну хигијену                                                               3   ученика

Природа се опоравила, бићемо пажљивији                                                   2 ученика

У сваком злу има нешто добро, па тако и у овом. Више ћемо проводити времена са породицом. Начућемо да више водимо хигијену. И ценимо сваки дан.

Имам више времена за све .

Да ће људи да се опамете да цене све око себе.

Да се што мање људи зарази и да се шири солидарност између људи.

Да смо више упућени једни на друге, уважавамо се и поштујемо, треба више да пазимо на личну хигијену и заштиту животне средине

Можемо се више посветити себи .

Више да се обилазимо са породицом и више да водимо рачуна о личној хигијени.

Да не идем у школу.

Па после свега овога највероватније ћемо се знати још боље него пре свега овога, упознати можда неку другу страну себе и других.

Имаћемо ново искуство.Видећемо колико можемо да научимо чак и ако нисмо у школи.

МОЖЕМО ДА БУДЕМО БОЉИ ПРЕМА ДРУГИМА И ДА СЕ ВИШЕ ВОЛИМО

Да преживимо и да научимо да ценимо оно што имамо.

Пробудила се свест људи,солидарност и љубав међу људима.

Моћи ћемо и у школи понекад да користимо неке садржаје са интернета.

Да прође вирус.

Па то што смо научили да функционишемо на неки други начин и што смо открили други вид рада.

Да будем спреман кад се заврши ово.

То сто ђаци постају много више самостални и могу сами да организују свој дан.

Па пошто смо сви у кућама нећемо се заразити али и даље учимо.

Да останемо код куће и да пратимо наставу!

Више се бавимо око школе,прећи ће некима у навику и поправиће оцене.

То да када имамо контролни могу да се служим књигом и свеском тако да могу да добијем бољу оцену или да добијем добру оцену на домаћем задатку.

Претпостављам да једина добра ствар након свега може бити слога међу људима .

Бићемо дисциплинованији , надам се.

"Можемо научити нешто додатно преко тв.

И читати књигу ""Огњена капија"" јер, супер је.

Зато што ће деца бити отворенија за нови стил учења јер ако им се ово свиди биће отворенија за још

Можда, бољи просеци учења?

Можемо више да се зближимо са породицом и више да водимо личну хигијену.

Схватићемо да нас мале ствари чине срећним , као што је то да можемо слободно да се крећемо, да се дружимо са пријатељима , тј. да нормално живимо

Мали одмор

Да ако смо барем мало прехлађени да не излазимо из куће

Што не пропуштамо школу

Обимније обрађивање градива

Што смо се сви зближили.

Да научимо да ценимо праве вредности

Очистице се ваздух,а и научићу много нових ствари како бих себи убила време

За ђаке који су полугодиште прошли лошије могу лакше да поправе оцене, а за остале је добро то

Сваста! Имамо времена да радимо на себи, тако да можемо да покушамо да научимо неки предмет који до сада нисмо разумевали, можемо да истражујемо ствари које нас занимају, попут свемира, океана, грчких богова,итд. Можемо да научимо неке нове вештине, или да их усавршимо. Такође, ово је прилика да се повежемо са нашом породицом, што је веома битна ствар. Све у свему, овај карантин нам је, по мени, супер дошао.

То сто можда нећемо имати пријемни

Одморићемо се и бити спремни за полазак у школу

Па да се држава на време организује чим крене не дај Боже још једна оваква ситуација.

Боље ћу да научим лекције јер учим заједно са сестром преко скајпа и она ми помаже да боље разумем све лекције из свих предмета.

Да само овај вирус нестане и да што пре кренемо у школу!

Добро је што нећемо морати да идемо лети у школу и што нећемо заостајати.

Надам се да ће људи убудуће схватити много озбиљније неке ствари,и да ћемо из овога научити да будемо много одговорнији.

Мислим да ће бити више међусобног поштовања, наставника, другара, родитеља.. Сада имамо пуно времена да размислимо о свему.

То што сви проводимо више времана заједно.

Да сви дођемо живи и здрави следеће школске године!

Па да поштујемо правила да би ово што пре прошло јер ми то можемо.

Да научимо да не можемо све да добијемо јер не можемо напоље.

Да више будемо са породицом и да искусимо то када учимо преко друштвених мрежа.

Па то да деца могу сад мало и технолошки да се описмене јер нам то требати не само за школу него и за живот.

Можда ће неки људи бити одговорнији.

Да се отарасимо куће и да кренемо у школу.